Pas një sulmit në zemër, vdes në moshën 47-vjeçare ish reprezentuesi

Hendboll

Pas një sulmit në zemër, vdes në moshën 47-vjeçare ish reprezentuesi

Nga: K.G. Më: 28 tetor 2020 Në ora: 14:00
Pas një sulmit në zemër, vdes në moshën 47-vjeçare ish reprezentuesi

Ish anëtari i kombëtares së hendbollit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Edhem Sirço, vdes në moshën 47 - vjeçare. 
Ai së fundit ka qenë trajneri i klubit Vogoshça nga Bosnja. 

Sirço u nda nga jeta si pasojë i një sulmi në zemër!, shkruan “Dnevni Avaz”. 

Sirço pas përfundimit të karrierës si lojtar aktiv, iu përvesh zejes së trajnerit.

Ai la gjurmë në hendbollin boshnjak. Vdekja e papritur e tij ka shokuar jo vetëm dashamirët e këtij sporti në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat