Edhe një humbje e thellë e Ferizajt, eliminohet nga Kupa e Evropës

Hendboll

Edhe një humbje e thellë e Ferizajt, eliminohet nga Kupa e Evropës

Nga: K.G. Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 16:47
Edhe një humbje e thellë e Ferizajt, eliminohet nga Kupa e Evropës

Kampionja e Kosovës, Ferizaj pëson edhe një humbje të thellë në Antalia, kësaj radhe me rezultat 32:16 (16:4) nga Muratpasha Belediyesi SK, në ndeshjen e dytë të rrethit të tretë të Kupës së Evropës në hendboll (femrat).

Ndeshjen e parë (dje) e humbën me 40:15 dhe me rezultat të përgjithshëm 72:31 eliminohen nga garat evropiane. 

Ferizaj: Trenoska, Rashiti, Kelmendi 5, Domaneku 3, Stagova 3, Kupina 2, Sylejmani 2, Çerkini 1, Basha, Stojkovska, Huruglica.  

Muratpasha Belediyesi SK:  Shulega, Sesoz, Ozdemir,Yapici 6, Ozkasikci 5, Koseler 4, Sormaz 4, Kiliç 4, Ersoz 3, Guleçyuz 2, Çelik 2, Turkyilmaz 1, Karaarslan 1, Hosgor, Akalin, Bozdogan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat