Bjelloruset në presion, Istogu kurrë më afër kualifikimit në të tetën e finales së Kupës së Evropës

Hendboll

Bjelloruset në presion, Istogu kurrë më afër kualifikimit në të tetën e finales së Kupës së Evropës

Nga: Kemajl Goca Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 13:41
Bjelloruset në presion, Istogu kurrë më afër kualifikimit në të tetën e finales së Kupës së Evropës

Liderja e Kosovës, Istogu, mobilizon forcat për sfidën e dytë kundër ekipit bjellorus, Victoria-Berestie, në ndeshjen e rrethit të tretë të Kupës së Evropës.

Vashat e Istogut janë edhe më të motivuara se dje, pas fitores së madhe me rezultat 33:30 (18:17) kundër Victoria-Berestie.

Edhe barazimi i mjafton që Istogut të shkojë më tej, por synimi i tyre është vetëm fitorja dhe asgjë tjetër! 

Ndeshja do të luhet sonte në orën 18.30 , ndërsa kryetrajneri i Istogut, Faruk Shala, është i qetë dhe po e përgatitë taktikën tjetër të lojës për fitoren e radhës. 

Nga ana tjetër, Iouri Karpouk, trajneri i skuadrës bjelloruse, është në presion të rezultatit dhe pretendon përmbysjen. 

Istogu ka ekip shumë të mirë, në krye me lojtaren më të mirë në mbrojtje, Suzana Ujkiq, pastaj Esma Muratoviq e papërmbajtshme, Elma Kameri që i ka dhënë forcë ekipit, Albina Rugova jashtëzakonisht e rrezikshme, portierja Aurora Shehdadi, që dje shkëlqeu,Tina Hetemi e shpejt, Alberina Halitaj, Natalia Milattoviq, Pranvera Ferataj - luftarake, synojnë edhe një fitore, që ta bëjnë krenar qytetin me rrethinë dhe Kosovën.

Istogu kurrë më afër suksesit të madh, të kualifikohen në të tetën e finales së Kupës së Evropës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat