Përballje më interesante në Istog

Hendboll

Përballje më interesante në Istog

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 19:39
Përballje më interesante në Istog

Në Istog luhet derbi i javës së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Të shtunën nga ora 18:00 takohen Istogu e Prishtina, dy skuadrat me pretendime të mëdha për këtë edicion.

Istogu e Prishtina kanë fituar ndeshjet e xhiros së parë, ndërsa të shtunën e kanë sfidën e parë të vërtetë në edicionin 2021/2022.

Të shtunën janë edhe tri ndeshje tjera: Shqiponja – Ulpiana (13:30), Jusuf Gërvalla – Ferizaj (17:00), Vushtrria – Samadrexha (16:00).

Xhiroja e dytë mbyllet të dielën kur janë dy takime. Prej orës 13:30 takohen Vëllaznimi e Drita, ndërsa nga ora 18:00 është ndeshja Vjosa – Kastrioti..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat