Shqiponja largohet me fitore nga Samadrexha

Hendboll

Shqiponja largohet me fitore nga Samadrexha

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 22:49
Shqiponja largohet me fitore nga Samadrexha

Shqiponja e Gjakovës ka fituar në kuadër të javës së tretë të Superligës së hendbollisteve. Të dielën, Shqiponja fitoi 35:32 ndeshjen ndaj Samadexhës.

Takimi është luajtur në palestrën në Samadrexhë.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:14 për gjakovaret.

Vetën në fazën finale të ndeshjes Shqiponja ka bërë shkëputjen në rezultat.

Argoneta Goqi udhëhoqi Shqiponjën me 17 gola. 6 i shënoi Shpresa Fazlija. Arlinda Maloku shënoi 11 gola për Samadrexhën. 7 i kishte Fatime Basholli.

Shqiponja është e gjashta me 4 pikë. Samadrexha renditet e nënta me 2 pikë.

Fitoren e parë në Superligë e shënoi Vjosa. Në ndeshjen e luajtur në Shtime, Vjosa fitoi ndaj Dritës me rezultat 31:8.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat