Nuk e durojnë humbjen nga kampioni i Kosovës, në Republika Srpska fyejnë ekipin serb

Hendboll

Nuk e durojnë humbjen nga kampioni i Kosovës, në Republika Srpska fyejnë ekipin serb

Nga: Kemajl Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 21:08
Nuk e durojnë humbjen nga kampioni i Kosovës, në Republika Srpska fyejnë ekipin serb   

Sikur t’ju bie plumbi në ballë, e përjetojnë rëndë eliminimin nga kampioni i Kosovës, Besa Famgas e Pejës.

Borci nga Banjalluka, që vepron në Republika Srpska, por garon në Kampionatin e Bosnjës dhe Hercegovinë në hendboll (meshkujt), sonte u mposhtën me rezultat 29:22 nga Besa në Pejë, duke iu zhvlerësuar fitorja në Banjallukë me 23:20.

Në faqen e Borcit kërcasin komentet nga serbët, duke i fyer për humbje.     

Igor Gjorgjeviq komenton me nervozizëm: “Qesharake, e mjerë dhe e trishtuar, një ekip  i madh u hodh jashtë nga ekipi i Kosovës, turp”.

Sead Ssokoll Zuko, me cinizëm shkruan: “Dëgjoni të ashtuquajturën Kosovë”.

Disa nga ta janë shumë të irrituar!

Ka shumë fyerje në faqen e tyre, por klubi nga Banjalluka i fshin me shpejtësi komentet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat