Dedaj flet para sfidës me Greqinë: Do të luftojmë për Kosovën

Hendboll

Dedaj flet para sfidës me Greqinë: Do të luftojmë për Kosovën

Nga: K.G. Më: 8 janar 2022 Në ora: 19:13
Dedaj flet para sfidës me Greqinë: Do të luftojmë për Kosovën

Kosova nuk ka zgjidhje tjetër përveç fitores në përballje me Greqinë. 

As barazimi nuk e ka shijen e shpresës përveç fitores që i mban në rrugë për kualifikim të mundshëm në rrethin tjetër kualifikues në Kampionatin Botëror. 

Hendbollisti Valon Dedaj tha se kanë arritur mirë në Greqi dhe atmosfera është e mirë para ndeshjes së nesërme në orën 14.00  

Kapiteni Valon Dedaj premton angazhim maksimal për fanellën e shtetit.

“Kemi mbërri në Greqi, sot patëm një stërvitje të lehtë. Atmosfera është e mirë.  

Nesër do të luftojmë për Kosovën dhe ta kthejmë humbjen që patën në fitore”, thotë Dedaj për faqen e FHK-së. 

Kosova mposhtet në Prishtinë me rezultat 20:21 nga Greqia. Dardanët aktualisht janë në vend të tretë me 1 pikë në Grupin 1 e Greqia kryeson me 6 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat