Kosova fiton një lojtar të ri

Hendboll

Kosova fiton një lojtar të ri

Më: 9 janar 2022 Në ora: 22:54
Kosova fiton një lojtar të ri

Kombëtarja e Kosovës sot mposhtet në udhëtim me rezultat 26:25 nga Greqia, por fiton një lojtar të ri.

Është fjala për hendbollistin Shaban Zogaj, i cili ka treguar lojë të mirë në ndeshjen parakualifikuese të Kampionatit Botëror.     

“Sot përfundimisht kemi fituar një lojtar që do të jetë i rëndësishëm për Kombëtaren tonë.

Shaban Zogaj ka shfaqur vlera dhe potencial të madh.

Ndonëse në moshë të re, Shabani ndaj Greqisë është treguar efikas, i matur dhe i vlefshëm për ekipin”, shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Kosova është në fund të tabelës në Grupin 1, me vetëm 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat