Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror

Hendboll

Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror

Më: 12 janar 2022 Në ora: 11:45
Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Kosovës në hendboll sonte do të ketë një tjetër test të fortë pas asaj që kishte me Greqinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror.

Sonte Kosova prej orës 19:15, luan në Prishtinë ndaj Turqisë, ndërsa të shtunën është ndeshja e fundit në udhëtim me Belgjikën.

Gjasat për kalim tutje ekzistojnë, por janë të vogla tashmë.

Gjithsesi, përkushtimi i djemve tanë për të dhënë më të mirën në dy ndeshjet e fundit është maksimal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat