Federata Evropiane: Kosova feston fitoren e parë dhe mban gjallë shpresat

Hendboll

Federata Evropiane: Kosova feston fitoren e parë dhe mban gjallë shpresat

Më: 12 janar 2022 Në ora: 23:26
Federata Evropiane: Kosova feston fitoren e parë dhe mban gjallë shpresat

Federata Evropiane e Hendbollit i ka kushtuar hapësirë fitores së Kosovës ndaj Turqisë. Kosova të mërkurën triumfoi në Prishtinë me 26:24.

EHF-ja ka veçuar shpirtin luftarak, duke shkruar se “Kosova ka shfaqur shpirt luftarak të skajshëm”.

Sipas EHF-së lojtarët e Kosovës kanë dashur të përshëndeten me shikuesit e tyre me fitore.

“Kosova është kthyer në garë tani. Kalon tutje nëse Belgjika dhe Turqia i humbin ndeshjet e mbetura”, ka shkruar EHF.

Kosova luan me Belgjikën të shtunën në udhëtim. Greqia e Belgjika luajnë të enjten, kurse Turqia e Greqia takohen të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat