Fitore që na mbanë në garë Kosovën

Hendboll

Fitore që na mbanë në garë Kosovën

Nga: K.G. Më: 13 janar 2022 Në ora: 11:35
Fitore që na mbanë në garë Kosovën

Kosova ende ka shpresa për një kualifikim të mundshëm në fazën tjetër të kualifikueseve për Kampionatin Botëror në hendboll.

Fitorja kundër Turqisë me rezultat 26:24, është treguesi më i mirë se tri humbjet e kaluara pak më shumë ishin nga fati sportiv e pak edhe nga problemet e brendshme në Kombëtare, por të cilat u tejkaluan dhe rezultoi edhe me fitore e Dardanëve.    

“Fitorja e parë ndaj Turqisë, fitorja e parë në këto kualifikime.

Por fitore që na mbanë në garë.

Sa shumë emocione e gëzim. 

Një falënderim nga zemra nga ana e lojtarëve për shikuesit në palestër.

Ishit të shkëlqyeshëm”, shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat