Edhe një fitore e Kamerunit

Hendboll

Edhe një fitore e Kamerunit

Më: 13 janar 2022 Në ora: 19:29
Edhe një fitore e Kamerunit

Kameruni ka regjistrur një tjetër fitore, e dyta radhazi në Kupën e Afrikës.

Pas fitores ndaj Burkina Fasos, Kameruni e ka mposhtur Etiopinë me rezultat të thellë 4-1 me golat e shënuar nga Ekami (2) dhe Aboubakar (2).

Kjo fitore e konfirmon Kamerunin si lider të grupit A me gjashtë pikë.

Ndeshja tjetër e këtij grupi ndërmjet Cape Ferdes dhe Burkina Fasos do të zhvillohet sonte nga ora 20:00/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat