Lajm i mirë për Kosovën, Belgjika mposhtet

Hendboll

Lajm i mirë për Kosovën, Belgjika mposhtet

Nga: K.G. Më: 13 janar 2022 Në ora: 20:40
Lajm i mirë për Kosovën, Belgjika mposhtet

Kombëtarja e Kosovës ka shtuar gjasat për kualifikim në rrethin tjetër të Kampionatit Botëror në hendboll.

Greqia e ka mposhtur me rezultat 42:24 Belgjikën.

Greqia kryeson me 10 pikë, pasojnë Turqia 4, Kosova 3 e Belgjika 3. 

Kosova ka rast për kualifikim nëse e mposht Belgjikën, por me kusht që Turqia të mposhtet ose të barazojë me Greqinë në sfidën e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat