Kosova në Belgjikë, synon fitore

Hendboll

Kosova në Belgjikë, synon fitore

Më: 14 janar 2022 Në ora: 18:46
Kosova në Belgjikë, synon fitore

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka udhëtuar sot për në Belgjikë, ku do ta zhvilloi ndeshjen e fundit në fazën e parë kualifikuese për Botërorin 2023.

Ndeshja me Belgjikën është të shtunën nga ora 20.15.

Në Kombëtare ka përkushtim për të dhënë më të mirën për fitore. Fitorja na mbanë në garë për avancim tutje.

Nën urdhërat e selektorit Bujar Qerimi, Kombëtarja po e zhvillon stërvitjen në palestrën "Alverberg" në Hasselt, ku edhe luhet takimi.

Përkundër telasheve me lëndime, djemtë tanë janë të gatshëm për luftë sportive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat