Kosova kërkon pikë të plota në Belgjikë

Hendboll

Kosova kërkon pikë të plota në Belgjikë

Nga: K. Goca Më: 15 janar 2022 Në ora: 15:06
Kosova kërkon pikë të plota në Belgjikë

Kombëtarja e Kosovës e ka më së të qartë, se vetëm fitorja mund të kualifikojë me kusht që të mposhtet Turqia nga Greqia në ndeshjen e nesërme (12.00) në kuadër të xhiros së fundit (e gjashtë) të parakualifikueseve për Kampionatit Botëror në hendboll.

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bujar Qerimi, me maturi e pret këtë sfidë dhe me synime vetëm fitore. 

Mbrëmë zhvilluan edhe stërvitjen e fundit në palestrën "Alverberg" në Hasselt.

Atmosfera ka qenë shumë e mirë dhe është një optimizëm në mesin e djelmoshave Dardanë.

Ndeshja luhet sonte në orën 20.15.

Greqia kryeson Grupin 1 me 10 pikë, pasojnë Turqia 4, Kosova 3 dhe Belgjika me 3 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat