Xhema e Jahja në Poloni

Hendboll

Xhema e Jahja në Poloni

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:37
Xhema e Jahja në Poloni

Gjyqtarët e Kosovës të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja të dielën kishin angazhim evropian.

Dyshja prishtinase ka drejtuar ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane (femrat) në mes të MKS Zaglebie Lubin dhe skuadrës franceze Les Neptunes de Nantes.

Ndeshja u luajt në Lubin të Polonisë, ndërsa me një gol dallim fitoi skuadra franceze Nantes (27:26) në aksionin e fundit.

Xhema e Jahja për delegat e kishin Kamer Metalarin e Shkupit.

Ndeshja i takoi grupit B, kurse Nantes e shënoi fitoren e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat