Senzacion, Franca mposhtet!

Hendboll

Senzacion, Franca mposhtet!

Nga: K.G. Më: 22 janar 2022 Në ora: 20:06
Senzacion, Franca mposhtet!

Pas katër fitoreve, Franca pësoi humbjen e parë në Kampionatin Evropian në hendboll. 

Në Budapest u deklasua nga Islanda me rezultat 29:21 (17:10) dhe kështu solli kaos në luftën për gjysmëfinalen në grupin 1.
Senzacion i Evropianit.

Shkëlqeu portieri Viktor Hallgrimsson i cili vetëm në pjesën e parë kishte nëntë pritje, 15 gjithsej!

Dyshja islandeze, Magnusson e Kristjansson, treguan lojë të madhe duke shënuar 10 gola përkatësisht 9.

Te Franca, tre lojtarë shënuan nga 5 gola, Descat, Minne e Tournat.

Danimarka kryeson me 4 pikë, pasojnë Franca 4, Islanda 4, Holanda 2, Mali i Zi 2 dhe Kroacia 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat