Gjikokaj 6 gola në elitën e Norvegjisë, Marku 11 në Zvicër

Hendboll

Gjikokaj 6 gola në elitën e Norvegjisë, Marku 11 në Zvicër

Më: 23 janar 2022 Në ora: 23:03
Gjikokaj 6 gola në elitën e Norvegjisë, Marku 11 në Zvicër

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Mirela Gjikokaj po vazhdon me paraqitje të mira në elitën e Norvegjisë, njërën prej ligave më të forta në botë.

Gjikokaj të dielën ishte me efikasja te Follo që humbi 32:29 nga skuadra e madhe Molde.

Mirela i shënoi gjashtë gola nga nëntë tentime. Ajo shtoi edhe shtatë asistime, por që këtë herë nuk mjaftuan.

Me efikasitet të lartë ka vazhduar Pashke Marku në Superligën e Zvicrës. Ajo shënoi 11 gola nga 15 tentime për Kreuzlingenin që fitoi 31:24 ndaj Amicitia Zuerich. Kreuzlingeni është në mesin e tabelës, kurse Marku ishte më e mira e ndeshjes.

Motrat Rina e Sara Rexhepi kanë shënuar nga pesë gola për AGF Handbold që humbi 30:28 nga Bjerringbro në kategorinë e dytë daneze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat