Publikohet lista e hendbollisteve të ftuara në kampin e FHK-së

Hendboll

Publikohet lista e hendbollisteve të ftuara në kampin e FHK-së

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 00:02
Publikohet lista e hendbollisteve të ftuara në kampin e FHK-së

Plot 40 hendbolliste të reja janë ftuar në kampin e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kampi mbahet prej 2 deri më 8 korrik në Gjakovë, ndërsa trajnerë janë Granit Sahiti, Fatmire Basholli e Albina Rugova.
Koordinator i kampit për të dy gjinitë është Benon Brahushi.

Në kamp janë ftuar hendbolliste të grupmoshës U16, që pak kohë më parë përfunduan garat në ligën e pioniereve. Ato i pret një javë shumë e ngarkuar, gjatë të cilës do të marrin informata me shumë rëndësi për të ardhmen e tyre në hendboll.

Në kamp janë ftuar lojtare nga Samadrexha, Prishtina, Ferizaj, Shqiponja, Kastrioti, Deçani, Vëllaznimi, Jusuf Gërvalla, Ulpiana, Vushtrria, Dukagjini, Istogu, CLICK, KEK-u e Trepça. Do të marrin pjesë edhe dy hendbolliste që bëjnë karrierë jashtë vendit.

Grumbullimi i lojtareve bëhet prej orës 11:00 në konviktin “Sadik Stavileci”.

1. Elisa Krasniqi KHF Samadrexha

2.  Ardiola Surdulli KHF Samadrexha

3. Aulona Maloku KHF Samadrexha

4. Arona Krasniqi KHF Prishtina

5 Enea Ajvazi KHF Prishtina

6. Erza Aliu KHF Prishtina

7. Renea Kelani KHF Prishtina

8. Shijesa Zeneli KHF Ferizaj

9. Olsa Hoxha KHF Ferizaj

10. Sumea Sadiku KHF Ferizaj

11. Arbesa Kurtaj KHF Ferizaj

12. Orgesa Gola KHF Shqiponja

13. Eriona Sadrija KHF Shqiponja

14. Medina Musa KHF Shqiponja

15. Jonesa Bajrami Shqiponja

16. Verona MuhaxheriKHF Kastrioti

17. Bulëza Maksuti KHF Kastrioti

18. Alisa Sylejmani KHF Kastrioti

19. Altuna Çekaj KHF Deçani

20. Lurosana Haskaj KHF Deçani

21. Qëndresa Çekaj KHF Deçani

22. Erda Macula KHF Vëllaznimi

23. Bora Zejnullahu KHF Vëllaznimi

24. Rona Zherka KHF Vëllaznimi

25. Blerta ShalaKHF Jusuf Gërvalla

26. Arjeta Imeraj KHF Jusuf Gërvalla

27. Learta GashiKHF Jusuf Gërvalla

28. Olsa Ahmeti KHF Ulpiana

29. Fjolla Berisha KHF Ulpiana

30. Halime Beqiri KHF Vushtrria

31. Anisa Rashica KHF Vushtrria

32. Zize Desku KHF Dukagjini

33. Elza Racaj KHF Dukagjini

34. Dea Blakaj KHF Istogu

35. Erona Bicaj KHF Istogu

36. Melisa Elezi KHF CLICK

37. Endiona Pireci KHF CLICK

38. Diellza Grajçevci KHF KEK-u

39. Adina Istrefi KH Trepça

40. Tvuana Shabani KH Trepça

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat