Grumbullimi i radhës i Kombëtares U18

Hendboll

Grumbullimi i radhës i Kombëtares U18

Më: 1 dhjetor 2023 Në ora: 15:19
Kosova

Menjëherë të dielën fillon grumbullimi i radhës i Kombëtares U18 të Kosovës në hendboll. Është ky grumbullimi i tretë i kësaj gjenerate, ndërsa do të mbahet në Prishtinë.

Për të dielën e të hënën janë planifikuar katër stërvitje, që do të zhvillohen nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi.

Selektori Qerimi është shumë i kënaqur me punën që është bërë në dy grumbullimet e para si dhe me zhvillimin e lojtarëve të rinj.

Për grumbullimin e tretë lista është zvogëluar në 20 lojtarë.

Më vonë këtë muaj Kombëtarja U18 merr pjesë në një turne ndërkombëtar në Belgjikë, ndërsa në janar i ka kualifikimet për Evropian.

Lista preliminare e Kombëtares U18

1. AmarMuqoll iKH Besa Famgas

2. Bilall Mazrekaj KH Deçani

3. Diolen Ajvaz iKH Kastrioti

4. Dren Gashi KH Dukagjini

5. Durim Talla KH Llapi

6. Edonis Hajra KH Besa Famgas

7. Elton Hysenaj KH Deçani

8. Eminen tDobraj KH Deçani

9. Erion Bajramaj KH Prishtina

10. Eris Beqiri KH Trepça

11. Etnik Bajoku KH Llapi

12. GranitKadiriKH Rahoveci

13. Ilir Istrefa jKH Besa Famgas

14. Isuf Kadrijaj KH Deçani

15. Lum Xhemajl iKH Prishtina

16. Olsi Mulaj KH Besa Famgas

17. Olt Kabashi KH Besa Famgas

18. Olt Bajrami KH Deçani

19. Perparim Kuçi KH Deçani

20. Xhafer Alimusaj KH Deçani

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat