Beba me 8 gola kontribuoi në fitoren Wurm-Mitte - Bota Sot
Beba me 8 gola kontribuoi në fitoren Wurm-Mitte

Hendboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Beba me 8 gola kontribuoi në fitoren Wurm-Mitte

Nga: K.Goca Më: 12 nëntor 2017 Në ora: 15:40
Bellma Beba

Hendbollistja shqiptare, Bellma Beba, kontribuoi me tetë gola në fitoren e skuadrës së HSG Wurm-Mitte me rezultat 27:22 kundër Dachau Handball, në ndeshjen e javës së nëntë të Bayern Liga.

Beba luajti me vetëmohim të pashoq dhe ka qenë ndër me të merituarat për këtë fitore, ku skuadra e saj pas 8 jave mban pozitën e tretë me 12 pikë të mbledhura. Kjo ishte humbja e parë e Dachaut pas shtatë fitoreve rresht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test