Beqiri godet ashpër: Ju as vizë nuk mundeni me marrë e jo më me shku - Bota Sot
Beqiri godet ashpër: Ju as vizë nuk mundeni me marrë e jo më me shku

Hendboll

E premte, 19 tetor 2018

Beqiri godet ashpër: Ju as vizë nuk mundeni me marrë e jo më me shku

Nga: K.Goca Më: 16 nëntor 2017 Në ora: 12:24
Gjyqtari Beqiri gjatë një ndeshje

Gjyqtari ndërkombëtare i hendbollit, Eshref Beqiri, thumbon me një shkrim. Ai shkruan se në sportin ndërkombëtar nuk ka më të njohshëm, por vetëm nëse e meriton. “03.11.2007 - Ndeshja e parë Ndërkombëtare në garat Cup Winner’s CUP në mes të Canakaya TUR dhe Podatkova UKR. E shkrova këtë se po e shoh që shumë kush po krenohet me sportin e Vushtrrisë për sportistët tonë.

Po ja u rikujtoj juve që nuk mundeni me e përkrah “sportistin” që e ke të afërm, që ke interes prej tij sepse është djali i atij apo këtij. Kur po vijnë qëllimet e caktuara siç janë fushatat, kuvendet etj. po dini kanë me e gjet e me kërku përkrahje.

Por po ju them publikisht që jeni të ultë dhe atë respektin që e keni pas më së keni sepse jam bindur që se meritoni.

Unë do e ndihmoj sportin Vushtrrias gjithmonë si dhe hendbollin Kosovar sepse e kam obligim qytetar pa interes siç e kam bërë me vite të tëra.

E juve ua përkujtoj se unë se bashku me ish Kolegun e kemi bërë prezantimin e Sportit Kosovar në arenën ndërkombëtare, atje ku se keni pas idenë për atë mundësi.

Flamuri i Republikës së Kosovës ka valvu në ato vende të Evropës ku ju as VIZË nuk mundeni me marrë e jo më me shku.

Por kjo e tregon ndërgjegjen e juaj të secilit”, shkruan Beqiri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test