Kur fillon afati kalimtar në hendboll? - Bota Sot
Kur fillon afati kalimtar në hendboll?

Hendboll

Kur fillon afati kalimtar në hendboll?

Më: 14 janar 2018 Në ora: 12:33
Ilustrim

Mini afati kalimtar për hendbollist dhe hendbolliste këtë vit nis nga data 15 janar dhe zgjat deri më 22 janar 2018, vendim ky i marrun nga Bordi i FHK-së nga mbledhja e fundit të FHK-së mbajtur më 19 dhjetor 2017.

Të drejt regjistrimi kanë hendbollistët dhe hendbollistet të cilët nuk kanë kontrata me klube apo kanë fletëlëshimin konform Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve dhe transferimi i tyre.

Pas përfundimit të mini afatit kalimtarë nuk ka më kalime nga klubi në klub përveç lojtarëve që vijnë nga shtetet e jashtme te cilët aplikimet mund ti dorëzojnë deri me 28 shkurt 2017.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...