Plis bardhi në Federatën e Kosovës, zgjodhi sportistin e vitit! - Bota Sot
Plis bardhi në Federatën e Kosovës, zgjodhi sportistin e vitit!

Hendboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Plis bardhi në Federatën e Kosovës, zgjodhi sportistin e vitit!

Nga: Kemajl Goca Më: 22 janar 2018 Në ora: 14:51
Izegjit Tusha me plis bardhë, Shaban Demiri dhe Muhamet Alaj

Tradita e të parëve vazhdon. Plis bardhi ruhet me fanatizëm edhe nga ish sportistët dhe tani veprimtar të shquar në sport. Të paktën janë ata që merren me sport dhe e mbajnë plisin e bardhë, simbol tradicional i shqiptarëve.

Izegjid Tusha njeriu sportiv, që ka dhënë shumë për hendboll dhe fal tij funksionon ky sport në Kaçanik, mban plisin e bardhë. “Komisioni i FHK-së, në përbërje Muhamef Alaj, dhe  Shaban Demiri e zgjodhëm hendbollistët dhe hendbollistet e vitit”, shkruan Tusha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test