Luzha i revoltuar me drejtorin e sportit në Gjakovë - Bota Sot
Luzha i revoltuar me drejtorin e sportit në Gjakovë

Hendboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Luzha i revoltuar me drejtorin e sportit në Gjakovë

Nga: Kemajl Goca Më: 25 janar 2018 Në ora: 18:32
Uran Luzha

Ish trajneri i klubit të hendbollit Vëllaznimi nga Gjakova, Uran Luzha, është i revoltuar me drejtorin e sportit të Komunës së Gjakovës. Ai shtron pyetje, si është e mundur që Federata e Hendbollit e Kosovës, t’i përzgjedh gjashtë hendbollistë e hendbolliste më të mirë dhe në Gjakovë nuk ndihmohen. “Si është e mundur që në qytetin e Gjakovës nuk ndihmohet hendbolli, duke e parë që në përzgjedhjen e hendbollistëve ishin 6 hendbollistë nga Gjakova.

Lojtari dhe lojtarja më e mirë, golashënuesja më e mirë pivotmenja dhe alo po ashtu edhe juniori. Drejtoria e sportit në Gjakovë nuk e pa të arsyeshme që në 10-she ta fut golashënuesen më të mirë të Superligës së femrave. E derisa qyteti im mburret me sport. athua pse nuk i kthen sytë nga hendbolli, duke e pa dhe e vërtetu që hendbolli prodhon kualitet e jo kuantitet.

E tani më duket që Gjakova e ka rastin më të mirë sidomos sektori i Sportit duke e pa që edhe në KH Vëllaznimi është një kryesi e re e më shumë vizione për zhvillimin e hendbollit. Në Shtabin Teknik janë dy trajnerë që kanë qenë edhe trajnerë të Përfaqësueses. Athua prapë Qyteti nuk do ta shikoi këtë realitet. JU kisha lut prej sektorit te sportit e deri te qytetari i fundit se është koha e fundit ti kthehet dinjiteti i sportit të qytetit e ti lejojmë sportistet tanë ti sjellin trofetë në qytetin e lindjes, si Kastriot Jupa, Elma Kameri Arlinda Krasniqi, ndërsa Shpresës, Arritës dhe Artit të jenë prapë lider në ekipet ku luajnë”, tha Luzha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test