Kosova mbetet edhe pa një sportist - Bota Sot
Kosova mbetet edhe pa një sportist

Hendboll

E hënë, 22 tetor 2018

Kosova mbetet edhe pa një sportist

Nga: Kemajl Goca Më: 28 janar 2018 Në ora: 18:47
Agim Rifat Berisha

Kosova mbetet edhe pa një sportist! Ish hendbollisti i Borcit të Ferizajt (tani Kastrioti), Agim Rifat Berisha, ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare dhe gjatë ditës së sotme është varrosur. Djali i hallës së tij, Fetah Bakija, i pikëlluar nga vdekja e tij, mes të tjera ka thënë: “Sot humba njeriun shumë të dashur Agim Rifat Berisha. Ishte një sportist i hendbollit dhe reprezentacionit. Ai mbrëmë ka vdekur, kurse sot është varrosur. Ka qenë punëtor i Rilindjes”, tregon Bakija.

Berisha ka qenë prej hendbollistëve më të dëshmuar që ka lënë gjurmë në kohërat e tija dhe sot e asaj dite kujtohet me krenari lojërat e tij nga brezi i vjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test