Bellma Beba dëshmoi fuqinë në ligën gjermane - Bota Sot
Bellma Beba dëshmoi fuqinë në ligën gjermane

Hendboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Bellma Beba dëshmoi fuqinë në ligën gjermane

Nga: Kemajl Goca Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 15:25
Bellma Beba me bashkëlojtare

Shqiptarja nga Gostivari, Bellma Beba, është e lumtur për fitoren e madhe të skuadrës së saj, HSG Würm-Mitte. HSG Würm-Mitte triumfoi me rezultat 22:20 ndaj  Mintraching/Neutraubling, në ndeshjen e vlefshme të Ligës së Bayernit në hendboll.  Ndeshja ka qenë shumë e fortë, por Beba me bashkëlojtare u angazhua maksimalisht dhe ia dolën të fitojnë dy pikë të mëdha.

Image

Beba si gjithmonë, me mjeshtrin e saj vendosi fitoren e skuadrës së saj. Ajo kontribuoi me 7 gola, e ndihmuar nga Muller me 6 sosh. HSV Bergtheim  mban vendin e parë me 32 pikë, katër më shumë se HSG Würm-Mitte që renditet i dyti pas 17 jave. HSG Würm-Mitte ka një ndeshje me pak të luajtur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test