Flasin për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë do të bëjnë? - Bota Sot
Flasin për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë do të bëjnë?

Hendboll

Flasin për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë do të bëjnë?

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 17:55
Flasin për ndeshjen mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë do të bëjnë?

Në kuadër të vizitave që po bënë në Federatat sportive, zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Mazreku të mërkurën ka vizituar Federatën e Hendbollit të Kosovës. Ai është pritur nga presidenti Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm Izet Gjinovci.

Presidenti Saraçini e ka njoftuar zëvendësministrin me planet dhe aktivitetet e Federatës së Hendbollit, që është një prej federatave më të mëdha dhe më të organizuara në vend. Saraçini ka folur sidomos për ndeshjen e përfaqësueses U-20 të Kosovës me Serbinë, që duhet të luhet në Serbi muajin tjetër. Ndërkohë zëvendësministri premtoi se së bashku me ministrin dhe MKRS-në do të angazhohen për krijimin e kushteve për federata, në këtë rast të Federatës së Hendbollit. Ka premtuar angazhim të MKRS-së për arritje të sukseseve, për masovizim dhe rregullim të infrastrukturës.

Presidenti Saraçini ndër të tjera ka njoftuar zyrtarin qeveritar që FHK-ja është e para federatë e sporteve kolektive e pranuar në organizatat ndërkombëtare dhe që pas futbollit ka numrin më të madh të klubeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test