Disa klube po riorganizohen! - Bota Sot
Disa klube po riorganizohen!

Hendboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Disa klube po riorganizohen!

Nga: Enis Kastrati Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 19:38
Enis Kastrati

Debate

Po afrohet pjesa e dytë e kampionatit në hendboll (meshkuj) dhe shumica e klubeve pretendojnë të jenë sa më të përgatitur, për të arritur sa më shumë pikë dhe për ta përmirësuar edhe renditjen në klasifikim.

Edhe pse nuk ka ndonjë lëvizje të madhe, por shihet që disa klube kanë nisur me riorganizime më të mira siç është të Prishtina dhe se fundi të Kastrioti. Shpresoj që të ketë kushte më të mira dhe konkurrencë më të madhe në qoftë se jo këtë sezon, atëherë për sezonin e ardhshëm të ketë lojëra me kualitative dhe ndonjë sukses më të madh në arenën ndërkombëtare.

Organizimi i Kastriotit mund të sjellë rivalitet. Gjithsesi se do sjellë sepse është një klub me traditë dhe dashamirët e hendbollit janë të njohur me këtë lojë, e dojnë sportin e hendbollit dhe me një organizim të mirëfilltë do ta përkrahin klubin e tyre. 

Besa, Prishtina e Kastrioti, tri skuadra që do ta shtojnë rivalitetin? Tash për momentin nuk ka pas ndonjë ndryshim të madh në lojtarët, me forcat momentale Besa do të jetë e pa konkurrencë, mirëpo siç kam lexuar edhe kryesia e Prishtinës dhe ajo e Kastriotit, kanë premtuar që në sezonin e ardhshëm, do t’iu mundësojnë kushte më të mira hendbollistëve dhe kanë premtuar ekipe cilësore. Tash...

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të enjten në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test