Lojtarja e Champions League në Kosovë - Bota Sot
Lojtarja e Champions League në Kosovë

Hendboll

Lojtarja e Champions League në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 16 prill 2018 Në ora: 12:44
Dijana Ujkiç e Faruk Shala

Hendbollistja më e mirë shqiptare, Dijana Ujkiç, ka arritur në qytetin e Istogut. Hendbollistja e kampionit të Malit të Zi dhe e kombëtares malazeze, viziton klubin e Istogut. Ajo me ekipin e Buduçnostit janë eliminuar të shtunën që e lamë pas nga çerekfinalja e Champions League, nga kampionia evropiane, nga ekipi hungarez Gyor.

“Dijana është mysafire speciale në Istog. Ylli i hendbollit europian, shqiptarja e Champions Leagues, Dijana, e cila se fundmi është e nominuar nga EHF për alon e djathtë më të mirë të Champions League, është në qytetin tonë dhe e cila është një frymëzim edhe për klubin tonë”, thotë Faruk Shala, trajner i KHF Istogut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test