Prishtina mund Trepçën, kualifikohet në finale - Bota Sot
Prishtina mund Trepçën, kualifikohet në finale

Hendboll

E diel, 21 tetor 2018

Prishtina mund Trepçën, kualifikohet në finale

Nga: K.G. Më: 4 maj 2018 Në ora: 18:48
KH Prishtina

Në konkurrencën e meshkujve, Prishtina e mposhti bindshëm Trepçën me rezultat 29:22, në ndeshjen gjysmëfinale që u luajt në Pejë. Prishtina ishte shumë më e mirë dhe u kualifikua në finalen e madhe të Kupës së Kosovës në hendboll.

Prishtina-Trepça    29:22

Shikues: 300.

Gjyqtarë: I. Bytyqi, S. Kasapi.

Shtatëshet: Pr. 4 (3) – Tr. 5 (4).

Përjashtime: Pr. 6 minuta – Tr. 6 minuta.

Prishtina: Ademi 1, Prekazi 1, Murtezi, Shahini, A. Bajçinovci, K. Krasniqi, Fetahu 4, Gjuka 7, Syla 7, Kosteski, Terziqi 5, Visoka 4, Stoilov e Kastrati.

Trepça: Voca, Muja, Y. Beqiri, Zhuri 9, A. Shala 1, R. Shala 3, Nuhi 3, B. Çela 1, Basholli 3, Sejdiu 1, E. Çela, E. Beqiri dhe Pllana 1.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test