Sportistet e Kosovës që u martuan mes vete - Bota Sot
Sportistet e Kosovës që u martuan mes vete

Hendboll

Sportistet e Kosovës që u martuan mes vete

Nga: Kemajl Goca Më: 26 korrik 2018 Në ora: 11:57
Sportistet e Kosovës që u martuan mes vete

Në Kosovë janë raste shumë të rralla që sportistët martohen mes vete sidomos nga një sport. Ka kohë që janë martuar mes vete dhe e çojnë fortë mirë, një jetë të lumtur e pa brenga. Është fjala për ish hendbollisten Kaltrina Domaneku dhe ish hendbollistin Liridon Ferizi.

Ata u dashuruan në njëri – tjetrin sa ishin në klubin me renome Kastrioti nga Ferizaj dhe lidhen kurorë. E mira prej të mirave është siç merret vesh, bashkëshortët shumicën e kohës e çojnë duke diskutuar për sportin.

Kaltrrina ka qenë prej lojtareve më të mira që ka pasur Kastrioti dhe Kosova, në fakt ka qenë edhe reprezentuese, ndërsa Liridoni ndër lojtarët më luftarakë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test