Kçiku ka synime të mëdha me TSV Friedbergun - Bota Sot
Kçiku ka synime të mëdha me TSV Friedbergun

Hendboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Kçiku ka synime të mëdha me TSV Friedbergun

Nga: K. G. Më: 14 shtator 2018 Në ora: 16:14
Kçiku ka synime të mëdha me TSV Friedbergun

Lojtarët e klubit të hendbollit TSV Friedberg, që garojnë në Ligën e Bayernit, janë përgatitur mjaft mirë për ndeshjen e parë kundër Eichenau, që luhet nesër  në orën 20.00. Trajneri i ri Fadil Kçiku, iu përgjigj pyetjeve të portalit gjerman “Friedberger Allgemeine”, në prag të ndeshjes së parë të sezonit në Ligën e Bayernit. “Pas përfundimit të sezonit të kaluar, tre lojtarë më të mirë janë larguar, të cilët kanë qenë në klub për një kohë të gjatë.

Michael Schnitzlein, Lukas Aigner dhe Thomas Wagenpfeil janë të lënduar që një, kështu që ata janë tërhequr tashmë nga karriera e tyre aktive, por janë ende të pranishëm në klub. Përforcimet të reja janë: Stefan Tischinger, Luca Kaulitz dhe Timo Riesenberger. Secili përforcim i ri është integruar mirë, atmosfera në ekip është fantastike”, tha Kçiku. “Friedberger Allgemeine”. Kçiku ka folur edhe për karrierën e tij dhe se si u përshtat me ekipin e ri: “Unë jam gjithashtu trajner i kombëtares së Kosovës U-18 dhe gjatë kësaj vere isha me ta në garat e Kampionatit Evropian për të rinj në Austri”.

“Friedberger Allgemeine”: Cilat janë synimet tuaja për sezonin e ri? “Ne nuk e shprehim në mënyrë eksplicite, por synimi ynë të jemi sa më lartë në tabelë. Kam dy qëllime afatgjate: Së pari, skuadra ime duhet të veprojë si një njësi dhe të luajë hendboll të shpejtë e modern. Sulmi dhe mbrojtja duhet të punojnë së bashku dhe t’i përshtaten taktikave tona. Nga ana tjetër, unë dua të ndihmoj që strukturat në klub të bëhen edhe më efikase. Unë jam një anëtar i ri i një ekipi të pozicionuar mirë së bashku me kreun e departamentit dhe dy trajnerët e tjerë Gerald Schwarz dhe Sandy Mair”, tha mes të tjera Kçiku.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test