Shqiptarja kërkon fitoren e parë në Champions - Bota Sot
Shqiptarja kërkon fitoren e parë në Champions

Hendboll

Shqiptarja kërkon fitoren e parë në Champions

Nga: Kemajl Goca Më: 5 tetor 2018 Në ora: 12:41
Shqiptarja kërkon fitoren e parë në Champions

Hendbollistja më e mirë shqiptare, Dijana Ujkiç, me kampionen e Malit të Zi, Buduçnosti nga Podgorica, janë të mobilizuar në çdo aspekt dhe kërkojnë fitoren e parë në ndeshjen e parë të grupit A në garat e Champions League. 

Dijana me skuadrën e saj janë mirë të përgatitura dhe me optimizëm e presin sfidën e parë, kundër danezeve të Odenses, e cila luhet nesër në orën 19.00 në palestrën e sportit “Moraça” në Podgoricë. Dijana është në formë të mirë dhe besojnë e shpresojnë se pikët do të mbesin në Podgoricë. Buduçnosti është në grup me Larvik HK nga Norvegjia dhe Metz nga Franca.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...