Ky fëmijë sot është kryetar i Prishtinës - Bota Sot
Ky fëmijë sot është kryetar i Prishtinës

Hendboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ky fëmijë sot është kryetar i Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 9 tetor 2018 Në ora: 15:52
Edi Kolgeci

Kjo fotografi është e viteve të 70-ta dhe që ka domethënie të veçantë. Është Edi Kolgeci që sot me sukses të madh drejton klubin me renome të hendbollit Prishtina. Edi është kryetar i klubit dhe pretendon titullin e kampionit dhe të Kupës së Kosovës. 

Edi ka për rival të madh Besa FamGas nga Peja dhe Kastriotin e Ferizajt, në luftë për trofe. Në fakt, kjo fotografi e tij e viteve të 70-ta, është jashtëzakonisht interesant.

Image

“Qe një foto nga Edi Vogël, Edi në të majtë të fotos. Vendi ku është inspiruar për poezi”, shkruan Djellza, aktorja e mirënjohur e Kosovës. Edi i ka dhënë shpirt ekipit të Prishtinës dhe madje e ka bërë nga ekipet më të organizuara në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test