Vushtrria e Samadrexha kanë fituar pikë të reja - Bota Sot
Vushtrria e Samadrexha kanë fituar pikë të reja

Hendboll

Vushtrria e Samadrexha kanë fituar pikë të reja

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 10:37
Pamje nga një ndeshje

Vushtrria e Samadrexha kanë fituar pikë të reja të dielen në ndeshjet e javës së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Vushtrria e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat bindës 49:25 dhe u shkëput në vendin e parë me 16 pikë. Në xhiron e kaluar vushtrriaset pësuan humbjen e parë, por u kthyen të dielen te fitorja. 
I dyti në tabelë është Istogu që ndeshjen e javës së nëntë ndaj Dritës e luan më 4 dhjetor. 
Për Vëllaznimin ishte humbja e tetë dhe skuadra gjakovare mbetet e parafundit me 2 pikë.
Samadrexha ka shënuar fitoren e katërt, ndërsa e ka mposhtur skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 30:26. Jusuf Gërvalla pësoi humbjen e shtatë.
Ndeshja e parë e javës së nëntë ishte ajo mes Prishtinës e Shqiponjës (29:29) që u luajt të enjten. Të hënën luajnë Kastrioti e Vjosa. Kjo ndeshje nis në ra 17:00. 

Vushtrria – Vëllaznimi 49:25 (29:13)

Vushtrria: Gubetini, Avdiu 12, Zymberi 3, Preniqi 1, Mehmeti 3, Kelmendi 15, Rrahmani 3, Selaci, Kasumi 11, Tahiri 1.

Vëllaznimi: Grezda, Bordoniqi, Zhubi 3, Bytyqi 2, Kastrati 1, Radoniqi 17, Daija 2, Hana, Goranci.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 26:30 (13:15)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Shala 10, Çekaj 2, Berisha 2, Tolaj, Gecaj 4, Imeraj 3, Qufaj 5, J. Shala.

Samadrexha: Ar. Maloku, H. Basholli, O. Basholli 3, Surdulli 1, R. Maloku 3, Le. Basholli, E. Basholli., T. Maloku 1, Arl. Maloku 4, Halili, Rr. Basholli, G. Basholli 13, Q. Basholli 5.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...