Le Matin (1940)/Mbreti Zog ka kërkuar viza për atë dhe familjen e tij me qëllim largimin nga Anglia për në Shtetet e Bashkuara

Historia

Le Matin (1940)/Mbreti Zog ka kërkuar viza për atë dhe familjen e tij me qëllim largimin nga Anglia për në Shtetet e Bashkuara

Aurenc Bebja, Francë Nga Aurenc Bebja, Francë Më 28 dhjetor 2018 Në ora: 10:10
Artikulli

“Le Matin” ka botuar, të mërkurën e 17 korrikut 1940, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me vendimin e Mbretit Zog për tu larguar nga Anglia në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Nga Londra, ish-Mbreti i Shqipërisë do të largohet në Amerikë.

Uashington, 16 korrik. - Ish-Mbreti Zog i Shqipërisë, i cili jeton në Londër, ka kërkuar viza për atë dhe familjen e tij për të shkuar në Shtetet e Bashkuara. Largohen nga Anglia gjithnjë e më shumë përpara se të jetë tepër vonë.

Shkrimi i plotë: Le Matin (1940)/Mbreti Zog ka kërkuar viza për atë dhe familjen e tij me qëllim largimin nga Anglia për në Shtetet e Bashkuara

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat