Paris-soir (1938)/Kontesha Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog, u prit në mënyrë madhështore në Shqipëri - Bota Sot
Paris-soir (1938)/Kontesha Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog, u prit në mënyrë madhështore në Shqipëri

Historia

Paris-soir (1938)/Kontesha Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog, u prit në mënyrë madhështore në Shqipëri

Nga: Aurenc Bebja Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 18:04
Kontesha hungareze Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog të Shqipërisë

“Paris-soir” ka botuar, të shtunën e 5 shkurtit 1938, dy fotografi të rralla të mbretëreshës Geraldinë dhe mbretit Zog, asokohe të fejuar, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë për publikun shqiptar:

Image

Në Tiranë, kontesha hungareze Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog të Shqipërisë, u prit në mënyrë madhështore nga populli i saj i ardhshëm.

 

Vajza e re, 22 vjeçare, është e bija e kontit Apponyi. Ja ku duket (foto) gjatë arritjes në Tiranë.

Më poshtë (foto), mbreti Zog paraqitet disa momente përballë kamerave para se t’i bashkohet të fejuarës së tij.

Image

https://www.darsiani.com/la-gazette/paris-soir-1938-kontesha-geraldina-apponyi-e-fejuara-e-mbretit-zog-u-prit-ne-menyre-madheshtore-ne-shqiperi-foto-ekskluzive/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...