Fotografia e parë e Zogut dhe Geraldinës në pallatin mbretëror sipas gazetës franceze (1938) - Bota Sot
Fotografia e parë e Zogut dhe Geraldinës në pallatin mbretëror sipas gazetës franceze (1938)

Historia

Fotografia e parë e Zogut dhe Geraldinës në pallatin mbretëror sipas gazetës franceze (1938)

Nga: Aurenc Bebja Më: 7 gusht 2019 Në ora: 11:08
Mbreti Zog dhe kontesha Geraldinë

“Paris-soir” ka botuar, të dielën e 12 shkurtit 1938, në faqen n°16, fotografinë e parë të mbretit Zog dhe konteshës Geraldinë, e shkrepur asokohe në pallatin mbretëror në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

“Madhëria e Tij Zogu, mbret i Shqipërisë, së shpejti do të martohet me konteshën e re Geraldina Apponyi.

Kjo është fotografia e parë e të fejuarave, e shkrepur në pallatin mbretëror në Tiranë.”

https://www.darsiani.com/la-gazette/fotografia-e-pare-e-zogut-dhe-geraldines-ne-pallatin-mbreteror-sipas-gazetes-franceze-1938/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat