7 fakte historike, të palexuara më parë - Bota Sot
7 fakte historike, të palexuara më parë

Historia

7 fakte historike, të palexuara më parë

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 23:23
Hitleri dhe Mussolini

Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat e historisë, ky artikull do t’ju njohë me disa të vërteta interesante.

Image
Hitleri dhe Mussolini u nominuan që të dy për çmimin Nobel
Image
Napoleon Bonaparti u sulmua dikur nga lepurushët.
Image
Gjenerali meksikan, Santa Anna organizoi një funeral për këmbën e tij të humbur në luftë
Image
Presidenti Abraham Lincoln ishte një kampion wrestling-u
Image
George Washington mund t'i shtypte arrat me mollëzat e gishtërinjve
Image
Shërbyesit/et e faraonëve egjiptianë ishin të zhytur në mjaltë.
Image
Kristofer Kolombi u betua se pa sirena gjatë udhëtimeve të tij.

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat