Portret i rrallë i kryezotit të Arbërisë europiane Gjergj Kastrioti (Skënderbeut) - Bota Sot
Portret i rrallë i kryezotit të Arbërisë europiane Gjergj Kastrioti (Skënderbeut)

Historia

Portret i rrallë i kryezotit të Arbërisë europiane Gjergj Kastrioti (Skënderbeut)

Nga: Gjon Keka Më: 25 shtator 2019 Në ora: 21:08
Portretin i gjetur nga Gjon Keka në një literatur të vitit 1868

Portret i rrallë i kryezotit të Arbërisë europiane Gjergj Kastrioti(Skënderbeut).

Në fakt ky imazh nuk i ngjanë në plotëni figurës së Gjergjit të Madh, sidoqoftë ai tanim është pikturuar nga shumë piktor sipas imagjinatës së tyre dhe trajtuar nga autor të ndryshëm europian dhe botëror në veprat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat