Excelsior (1939)/Mbreti Zog, mbretëresha Geraldinë dhe princeshë Maxhidja në hotel “Stambolli”

Historia

Excelsior (1939)/Mbreti Zog, mbretëresha Geraldinë dhe princeshë Maxhidja në hotel “Stambolli”

Aurenc Bebja Nga Aurenc Bebja Më 12 tetor 2019 Në ora: 11:06
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

“Excelsior” ka botuar, të mërkurën e 10 majit 1939, në faqen n8, fotografinë e mbretit Zog, mbretëreshës Geraldinë dhe princeshës Maxhide, të strehuar asokohe në hotel “Stambolli”, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat-Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Sovranët në mërgim

“Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë duke pirë çaj në tarracën e hotelit “Stamboll”, ku po qëndrojnë për momentin; në të majtë, princesha Maxhide, një nga motrat e mbretit.”

Image

Shkrimi i plotë: Excelsior (1939)/Mbreti Zog, mbretëresha Geraldinë dhe princeshë Maxhidja në hotel “Stambolli”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat