E tmerrshme: Si u dënua me vdekje një 16 vjeçar… - Bota Sot
E tmerrshme: Si u dënua me vdekje një 16 vjeçar…

Historia

E tmerrshme: Si u dënua me vdekje një 16 vjeçar…

Më: 29 dhjetor 2019 Në ora: 17:53
Ilustrim

Edhe pse në azil, Agron Tufa i ka publikuar këtë të premte disa dokumente të reja, që faktojnë akuzat në drejtim të deputetit Spartak Braho.

Sipas Tufës, deputeti që ai e akuzon për kërcënime ndaj jetës, ka qenë një ndër xhelatët e kohës së komunizmit. Tufa sot ka publikuar një dokument, ku pretendon se Spartak Braho ka firmosur dënimin me vdekjé të minorenit Gjergj Hani gjatë periudhës së diktaturés.

STATUSI I TUFES

Epo kur të merr nëpër gojë një kriminel e xhelat i diktaturës më genocidiale në botë, si Spartak Braho; kur të merr nëpër gojë, të shpif e të kërcënon, të jep dhe këshilla si të shkruash, ai që të vetmen bukuri njeh shaptilografimin e formulit të vendimeve të tij me vdekje; kur përdor ironinë e të bën moral ai që ka dhënë dënime politike me vdekje; kur të akuzon për korrupsion, ai që sekuestroi serverin e tatimeve sapo erdhi në pushtet; kur të bën moral ai që ka dënuar politikisht minorenë, atëherë shkon idioma “Hapu dhé të futem!”


Sikur vetëm një sekondë ta imagjinoja veten “spartak”, në gjysmën e dytë të sekondës do ia kisha hequr rrufeshëm vetes në sheshin “Skënderbej”!

Njihuni me punët e ra të Spartakiadës: dosja e dënimit të minorenit Gjergj Hani.

Ish i dënuari Gjergj Hani (dhe tok me të dhe ne) e ka (kemi) xhelatin e tij (tonë) deputet në Komisionin e Ligjeve, që dmth, ai edhe sot “bën Ligjin”. Gjithë sa thamë është mirë të shoqërohet me këngën e Dervish Shaqes “O moj Shqypni o mos thuej se mbarova!”

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat