Gazeta franceze (1958) / Filmi “Skënderbeu” do të shfaqet në kinema në këto data dhe orë - Bota Sot
Gazeta franceze (1958) / Filmi “Skënderbeu” do të shfaqet në kinema në këto data dhe orë

Historia

Gazeta franceze (1958) / Filmi “Skënderbeu” do të shfaqet në kinema në këto data dhe orë

Nga: Aurenc Bebja Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 08:40
Filmi “Skënderbeu”

“Le Segréen” ka botuar, të shtunën e 22 nëntorit 1958, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me shfaqjen në kinema të filmit për heroin tonë kombëtar, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Kinema “familjare”

Këtë javë: “Skënderbeu” i pathyeshëm

Image
Burimi: gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Film i madh historik me ngjyra, i cili gjurmon jetën e heroit shqiptar që i bëri ballë me sukses pushtimit turk.

Seancat : Të shtunën e 22 nëntorit, në orën 20:30 ; të dielën e 23 nëntorit, në orën 16:00 dhe 20:30.

https://www.darsiani.com/la-gazette/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-do-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat