Ngjarja “horror” e familjes Kaceli në Komunizëm

Historia

Ngjarja “horror” e familjes Kaceli në Komunizëm

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 19:18
Familja Kaceli

Në fotografinë që jeni duke parë, janë fëmijet e lumtur të Osmon Kacelit. Ky i fundit i rrëmbyer dhe i zhdukur.

Ky postim është në faqen zyrtare “Të dënohen krimet e komunizmit” në Facebook.

Postimi plotë:

Tmerret e Komunizmit.

Si sot 69 viet ma parë, keta 7 fëmijë, e ndjenin vehten të lumtun e të gëzuem, pothuejse si të gjithë bashkëmoshatarët e tyne.
Të nesërmen, më 20 Shkurt 1951, Kryekriminelat Enver Hoxha e Mehmet Shehu, i privuen këtyne të drejtën mo elementare të njeriut, rritjen e edukimin me Nonë e me Babë!
I rrëmbyen dhe nuk i a kthyen kurrë, Babën Jonuz Kaceli!
Mallkim të përjetshëm për të dy Kryekriminelët, si dhe për të gjithë trashëgimtarët e tyne të gjallë, përfshi edhe Nexhmije Xhuglinin, për deri sa nuk kanë kërku falje publike qoftë edhe formalisht!
Nga Osmon Kaceli

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat