Excelsior (1927) / Fotografia historike e Duçes duke nënshkruar “Paktin e Tiranës” në Palazzo Chigi, në Romë - Bota Sot
Excelsior (1927) / Fotografia historike e Duçes duke nënshkruar “Paktin e Tiranës” në Palazzo Chigi, në Romë

Historia

Excelsior (1927) / Fotografia historike e Duçes duke nënshkruar “Paktin e Tiranës” në Palazzo Chigi, në Romë

Nga: Aurenc Bebja Më: 28 mars 2020 Në ora: 08:24

“Exclesior” ka botuar, të enjten e 27 janarit 1927, në faqen n°6, fotografinë historike të Musolinit duke nënshkruar “Paktin Tiranës”, në Romë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Z. Musolini nënshkroi të hënën e kaluar paktin mes Italisë dhe Shqipërisë

“Pakti i Tiranës, midis Italisë dhe Shqipërisë, u ratifikua të hënën në Pallatin Chigi, në Romë, dhe do të depozitohet në Lidhjen e Kombeve. Ne shohim këtu Duçen që nënshkruan dokumentin.”

Image
Excelsior (1927)
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat