Orë xhepi e vitit 1570

Historia

Orë xhepi e vitit 1570

Nga: Gjon Keka Më: 20 shtator 2020 Në ora: 22:25
Orë xhepi e vitit 1570

Duke qenë ora një mjetë i rëndësishëm i njësisë matëse të kohës,shpikja e saj ishte arritje e madhe për njerëzimin. Më herët koha matej sipas lindjes dhe perëndimit të diellit,hijeve dhe yjeve .

Sot është bërë ora mjetë I rëndësishëm pa të cilën njerëzimi nuk mund të kuptojë rëndësinë e kohës dhe veprimtarisë së tij jetësore e njerëzore, të punës etj.

Kjo orë këtu është orë e xhepit e vitit 1570.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat