Harta ruse e vitit 1881: Ja sa e madhe është Shqipëria

Historia

Harta ruse e vitit 1881: Ja sa e madhe është Shqipëria

Më: 17 qershor 2017 Në ora: 18:57
Harta ruse

Harta e mësipërme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse.

Përveç kësaj, personat që e kanë publikuar hartën pretendojnë se ajo daton që në 1881, kur Shqipëria ishte ende pjesë e Perandorisë Osmane.

Pjesa e kuqe pretendohet se tregonte kufijtë e Shqipërisë dhe tregon trojet që i janë shkëputur vendit tonë në periudha të ndryshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat