Arritja e Ibrahim Rugovës pas luftës në Kosovë - Bota Sot
Arritja e Ibrahim Rugovës pas luftës në Kosovë

Historia

E diel, 21 tetor 2018

Arritja e Ibrahim Rugovës pas luftës në Kosovë

Më: 7 nëntor 2017 Në ora: 18:25
Ibrahim Rugova i cili për herë të parë po hynte në një Kosovë të lirë nga okupatori serb.

Përfundimi i luftës në Kosovë kishte kthyer sadopak normalitetin, ndonëse kaosi ende mbetej i pranishëm kudo në vend në shumë aspekte, kjo nuk kishte penguar disa nga liderët të ktheheshin në Kosovë.

Ndër ata që u kthyen ishte edhe presidenti Ibrahim Rugova, i cili për herë të parë po hynte në një Kosovë të lirë nga okupatori serb, për të cilën kishte ëndërruar dhe punuar aq shumë.

Momentin e hyrjes së Rugovës në Kosovë mund ta shihni përmes videos në vijim:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test