Mitrovicë 1998: “Shqiptarit i humb durimi, del i vret policët serbë” - Bota Sot
Mitrovicë 1998: “Shqiptarit i humb durimi, del i vret policët serbë”

Historia

E premte, 19 tetor 2018

Mitrovicë 1998: “Shqiptarit i humb durimi, del i vret policët serbë”

Më: 7 nëntor 2017 Në ora: 20:31
Mitrovicë 1998

Makina e policisë serbe e quajtur Zastava 101, ishte makina më e urryer nga shqiptarët e Kosovës, gjatë okupimit serb.

Një polic serb ishte vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë.

Sulmuesi ishte nga Mitrovica, pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton fmimages.

Një makinë policie ishe sulmuar  në pritë në qendër të Mitrovicës, në vitin 1998.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test